Rådgivere

KUBEN, Aust-Agder museum og arkiv skal være eiernes faginstans i museums- og arkivfaglige spørsmål. Under finner du en oversikt over rådgiverne.

Museumsfaglige rådgivere

Samlingsforvaltning
(henvendelser vedrørende
gjenstandssamlingen,
inntak/gaver, bevaring,
konservering)

       
 Anne Klippenvåg Pettersen   960 95 311  anne.klippenvag.pettersen@aama.no
 Ingvild Velure                  960 95 333  ingvild.velure@aama.no
Monica Løvald   960 95 305  monica.lovald@aama.no
 Forskning
Håkon Haugland    950 83 171  hakon.haugland@aama.no 
 Lokale museer Anna Stella Karlsdottir   917 21 361  anna.stella.karlsdottir@setesdalsmuseet.no

 

Arkivfaglige rådgivere

Agder fylkeskommune  Gaute Chr. Molaug 960 95 322 gaute.chr.molaug@aama.no
Yngve Schulstad Kristensen 960 95 318 yngve.schulstad.kristensen@aama.no
 Arendal kommune Monika Kurszus Håland  960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
Gaute Chr. Molaug   960 95 322 gaute.chr.molaug@aama.no
 Birkenes kommune Stephan Fiedler 960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
 Bygland kommune Monika Kurszus Håland   960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
 Bykle kommune Monika Kurszus Håland   960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
 Evje og Hornnes kommune Monika Kurszus Håland   960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
 Froland kommune Stephan Fiedler   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
 Gjerstad kommune Stephan Fiedler (papirarkiv, innsyn/saksbehandling)   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
  Snorre D. Øverbø (arkivdanning) 415 30 943 snorre.dag.overbo@aama.no
 Grimstad kommune Monika Kurszus Håland   960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
  Gaute Chr. Molaug   960 95 322 gaute.chr.molaug@aama.no
 Iveland kommune Stephan Fiedler   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
 Lillesand kommune Monika Kurszus Håland   960 95 314 monika.kurszus.haland@aama.no
 Risør kommune Stephan Fiedler (papirarkiv, innsyn/saksbehandling)   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
Snorre D. Øverbø (arkivdanning)   415 30 943 snorre.dag.overbo@aama.no
 Tvedestrand kommune Stephan Fiedler (papirarkiv, innsyn/saksbehandling)   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
  Snorre D. Øverbø (arkivdanning)   415 30 943 snorre.dag.overbo@aama.no
 Valle kommune Stephan Fiedler   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
 Vegårshei kommune Stephan Fiedler (papirarkiv, innsyn/saksbehandling)   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
  Snorre D. Øverbø (arkivdanning)   415 30 943 snorre.dag.overbo@aama.no
 Åmli kommune Stephan Fiedler (papirarkiv, innsyn/saksbehandling)   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
Snorre D. Øverbø (arkivdanning)   415 30 943 snorre.dag.overbo@aama.no
 Agder Energi Stephan Fiedler   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no
 
 E-arkiv Marit Gressli 960 95 313 marit.gressli@aama.no
 
 Foto Hannele Fors 960 95 317 hannele.fors@aama.no
 
 
 Arkivplan Stephan Fiedler   960 95 309 stephan.fiedler@aama.no